Bu Hafta 2 Güçlü Altcoin İçin Alım Sinyali Var!

Bitcoin ve altcoin piyasası son birkaç günde geri çekildi ve 14 Mart’tan bu yana toplam değeri 250 milyar dolardan fazla kaybetti. Bu hareket, kripto para birimleri için uzun vadeli güçlü bir momentumla potansiyel olarak iyi giriş noktaları yarattı ve bir satın alma sinyali görevi gördü. Özellikle, boğa rallilerinde doğal ve beklenen son zamanlardaki önemli fiyat düzeltmesine rağmen piyasanın güçlü kalması dikkat çekiyor. Analistler, 17 Mart’ta CoinGlass’tan aşağıdaki verileri topladı.

Analistler, önümüzdeki hafta satın alım sinyaline işaret etti

Analist Vinicius Barbosa’ya göre önümüzdkei hafta iki altcoin için dikkat etmek gerekiyor. Özellikle, analiste göre, Haftalık Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) baktığımızda ortalama 60,37’yi “Güçlü” bölgede görüyoruz. Bu nedenle, çoğu kripto para biriminin daha büyük zaman dilimlerinde nasıl iyi performans göstermesi gerektiğine dair önemli bir teknik göstergedir.  Bu hafta bir satın alma sinyali arayışında olan analist, günlük zaman diliminde nötr RSI kripto para birimlerine baktı.

Bunların ilki, Cardano (ADA) oldu. ADA, son birkaç gün içinde ilgili bir düzeltme yaşayan sağlam bir layer-1 blockchain projesidir. Özellikle ADA son 24 saatte değerinin %7,63’ünü kaybederek günlük RSI’sını nötr-50’nin altına düşürdü. Bununla birlikte Cardano, tüm kripto para birimleri arasında hala ortalama haftalık RSI’nın üzerinde güçlü kalmayı sürdürüyor. Bu bağlamda, pazar büyümeye devam ederse ve Cardano temelleri olumlu kalırsa ADA, 0,67 dolardan potansiyel olarak iyi bir satın alma olabilir.

Altcoin Polkadot da gücünü gösteriyor

İkincisi, Polkadot (DOT), RSI’da Cardano’ya benzer bir durumda olan ilk layer-0 Blockchainlerinden biri olarak kabul ediliyor. Yerel token DOT, son birkaç gün içinde bir fiyat düzeltmesi gördü ve günlük RSI’sını 51,95 seviyesinde tarafsızlığın sınırına taşıdı. DOT son 24 saat içinde %6,4 oranında kayıp yaşadı ancak uygun koşullar sağlandığında kısa vadede güç kazanmaya hazırlanıyor. Polkadot hala 67,23’lük güçlü bir haftalık Göreceli Güç Endeksi gösteriyor. Bu da uzun vadede devam edeceğini gösteriyor.

İlginç bir şekilde bu ikisine benzer durumda olan daha fazla kripto para birimi var. Bilgili yatırımcılar piyasada iyi satın alma sinyalleri bulmak için sağlam temeller, güçlü bir uzun vadeli bakış açısı ve ilgili kısa vadeli düzeltmeler aramalıdır. Bununla birlikte, kripto para birimleri oldukça değişken ve öngörülemeyen varlıklardır ve olumlu yatırım getirisi garantisi yoktur. Önemli kayıplardan kaçınmak için temkinli kalmak çok önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x