Yumaklı’dan Filistin açıklaması: Olay sadece soykırım değil Anadolu’nun savunması

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, AK Parti Kastamonu İl Başkanlığını ziyaret etti.

AA’nın haberine göre, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına değinen İbrahim Yumaklı, “Daha öncesinde yaptıklarına, ‘Olmadı’ deyip inkar eden bir katliamın icracısı, bir ülkenin bütün dünyanın başına sardığı bir belayı görüyoruz. Neden bunu söylüyoruz? Çünkü bunun iki unsuru var. Bir tanesi, millet olarak her zaman mazlumun ve mağdurun yanında olmuşuzdur. İkincisi, bunu Cumhurbaşkanımız birkaç defa söyledi, olay sadece bir ülkenin mazlum ve mağdur insanlara uyguladığı soykırım değildir. Anadolu’nun savunmasıdır aynı zamanda, bunu hiçbir zaman unutmamak gerekir” ifadelerini kullandı.

“Biz o büyük idealleri, onların tabiriyle ‘büyük’ dedikleri idealleri biliyoruz, farkındayız” diyen Yumaklı, “Dolayısıyla bizim hem mazlum ve mağdur, aynı dine mensup insanların uğramış olduğu zulmü ve soykırımı bir taraftan engellemek için var gücümüzle çalışırken, diğer taraftan dünyanın nereye doğru gittiğini, onun sonuçlarının engellenmemesi halinde o ideallerin nereye kadar uzanabileceğini mutlaka hepimizin göz önünde bulundurması gerekir. Sevgiyi de merhameti de dayanışmayı da bir arada olmayı da aramızda yaygınlaştırarak bağlılıklarımızı daha da güçlendirerek inşallah bu süreçleri en iyi bir şekilde geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Katledilenlerin büyük çoğunluğunun çocuklar, yaşlılar ve kadınlar olduğuna dikkati çeken Yumaklı, “Onların mağduriyetlerini engellemek için dünyada Türkiye’nin önderliğinde var olan bu karşı koymayı inşallah yine Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi, ‘Dünya beşten büyüktür. Bu beş ülke dünyadan daha büyük değildir’ kavramını da oturtarak çözeceğiz inşallah” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x