Usta Analistten Bitcoin ve Altcoin Yorumu: O 4’ü Patlamaya Hazır!

Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, altcoin projelerinin geleceği, genel kripto piyasası değeri ve herkesin favori “dijital altını” Bitcoin (BTC) hakkında bilgiler sunmakta. İşte detaylar…

Michael van de Poppe, Bitcoin ve altcoin projeleri için açıklama yaptı

Sosyal medya platformu X’te 708.000’den fazla takipçisi olan deneyimli bir ses olan Van de Poppe, altcoinlerin (Bitcoin ve Ethereum (ETH) dışındaki tokenlar) tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) doğru potansiyel bir artışa hazır olduğunu düşünüyor. Ancak bu patlayıcı hamleden önce ufukta bir düzeltme veya konsolidasyon döneminin görünebileceği konusunda uyarıyor. Bu duraklama, piyasanın bir sonraki ayağa kalkmadan önce güç toplamasına olanak tanıyacak sağlıklı bir işaret olabilir.

Analist ayrıca büyümeye hazır olduğuna inandığı belirli altcoinleri de vurguluyor. Kripto sahnesine erken giriş yapması nedeniyle sıklıkla “dinozor” coin olarak anılan Litecoin (LTC), Cosmos (ATOM) ve Polkadot (DOT) ile birlikte olumlu işaretler gösteriyor. Van de Poppe’un tahminine göre, tamamı geniş Ethereum ekosisteminin bir parçası olan bu projeler önümüzdeki aylarda büyük fayda sağlayabilir.

Yükseliş öncesinde duraklama olacak

Altcoin’leri, BTC’yi ve ETH’yi kapsayan genel kripto piyasası değerine odaklanan Van de Poppe, başka bir yükseliş öncesinde potansiyel bir duraklama öngörüyor. Piyasanın 2024’te şu ana kadar tanık olduğu etkileyici gidişata rağmen, bir sonraki yükseliş öncesinde konsolidasyon muhtemel görünüyor. Fakat bu, endişeye neden olmamalıdır. Zira konsolidasyon dönemleri genellikle sağlıklı pazar büyümesi için gerekli görülmekte.

Son olarak, kripto paranın tartışmasız kralı Bitcoin söz konusu olduğunda Van de Poppe, 100.000 dolara hızlı bir yükseliş beklentisini yumuşatıyor. Bitcoin’in muhtemelen yerleşik dört yıllık döngüyü takip etmeye devam edeceğine inanıyor ve bu da daha kademeli bir yükselişe işaret ediyor. 60.000 dolar civarında destek ve ATH yakınında dirençle mevcut aralık bir süre daha devam edebilir. Yatırımcılar bu tanımlanmış aralıkta bir miktar fiyat oynaklığına hazırlıklı olmalıdır.

Analiz, yatırımcılar için ne anlama geliyor?

Van de Poppe’un analizi kripto meraklıları için değerli bilgiler sunuyor. Altcoinler potansiyel bir yükselişe hazır gibi görünse de yatırımcıların olası bir düzeltmeye önceden hazırlıklı olması gerekiyor. LTC, ATOM ve DOT gibi belirli altcoinler önümüzdeki aylarda ilgi çekici hareketler olabilir. Genel piyasa değeri başka bir yükseliş öncesinde konsolidasyona uğrayabilir ki bu olumsuz bir işaret olarak görülmemelidir. Son olarak Bitcoin için sabırlı bir yaklaşım akıllıca olabilir. Analiste göre, fiyatın 100.000 dolara ani bir sıçrama yerine daha ölçülü bir gidişat izlemesi muhtemel.

Kriptokoin.com olarak her zaman belirttiğimiz gibi, kripto para birimlerinin değişken bir varlık sınıfı olduğunu unutmamak çok önemlidir. Yatırımcılar kapsamlı bir araştırma yapmalı ve yalnızca kaybetmeyi göze alabilecekleri kadar yatırım yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x